| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU!
Am un Sony Ericsson k800i si nu l`am mai incarcat de multa vreme. a stat intr-un coltisor pe birou.de obicei il folosesc doar sa imi fac poze, insa intr-o zi cand am incercat sa-l incarc nu mai merge. nu imi mai aparea ca se incarca si nu se incarca, apoi l`am conectat la calculator si nu imi aparea transfer fisiere si ce imi mai aparea. El se aprindea ca l`am incercat pana cand s`a descarcat complet. Funda pentru niste solutii care sa mearga.

1 răspuns:
| Bogdanux a răspuns:

Cred ca e de la mufa telefonului...asa pastesc si eu cu un W610i: nu merge incarcat decat daca il pun intr-o pozitie, la conectat cablul de date nu mai zic nimic...incerc degeaba.La mine stiu sigur ca am probleme cu mufa telefonului.
Tot ce poti face este sa imprumuti un incarcator compatibil si sa il testezi... atunci iti vei da seama mai bine ce nu merge : telefonul sau incarcatorul.