| xDragosel007 a întrebat:

Hello TPU, as dori sa stiu daca are ceva daca pun un ventilator de casa la 220 V sa sufle in placa de baza, rami, coller, placa video etc. Se intampla ceva pe langa ca se vor raci? Se strica, se rupe ceva?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu are ce sa se intample. Eventual se curata de praf.

5 răspunsuri:
| alexbit90 a răspuns:

Deci in mod logic nu are ce sa se intample atata timp cat nu lipesti ventilatorul de componentele calculatorului si de preferat ar fi sa pastrezi acel "gratar" care protejeaza elicea... pentru a nu se agata accidental un fir desi ma indoiesc daca vei pastra totusi o distanta de 10 cm eu zic ca nu ai de ce sa iti faci griji.

Multumesc!

| Salontanul a răspuns (pentru alexbit90):

Pe acest site reclama neceruta se considera spam: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#12

| alexbit90 a răspuns (pentru Salontanul):

Ok inteleg... dar oricum nu sunt pe langa subiect tongue doar ca incercam si eu sa si ajut si sa fiu si ajutat de cei care doresc bine inteles happy

| xDragosel007 explică (pentru alexbit90):

Nu ma voi abona, dar oricum, multumesc.

| alexbit90 a răspuns (pentru xDragosel007):

Ok, cu placere happy!