| Luu010 a întrebat:

Hello TPU! De curand mi-am achizitionat un telefon Cosmote Joy si am ramas surprinsa de faptul ca nu avea card de memorie, din pacate pentru mine. M-am gandit ca cel de la Nokia 2700 classic se va potrivi si culmea, s-a potrivit la fix, dar nu mi-l recunoaste telefonul in momentul in care il accesez. Care este problema, de fapt? Cardul este MicroSD, nu pot intelege de ce nu il recunoaste. Si totusi, daca nu se potriveste, de care imi trebuie. "tenc iuuu"

2 răspunsuri:
| bicpix a răspuns:

Daca cardul tau din Nokia este mai mare de 8GB, telefonul Cosmote Joy nu-l poate citi. Ca sa instalezi corect cardul in telefon, verifica in manulul de utilizare cum se face

| Luu010 explică:

@bicpix: cardul e de 1 GB thinking si culmea, am incercat sa bag cardul asta la un telefon identic cu al meu si a mers. chiar nu pot sa`nteleg.