| MissxD a întrebat:

Help! Am un laptop Asus k40ij (search Google) de 2 ani. A fost o oferta in care era inclus Windows 7. Cand l-am aprins, la magazin a instalat cineva windows-ul, apoi mi-a spus sa bag cateva CD-uri, unul dupa altul, pana cand imi instaleaza windows-ul si sa le pastrez. Nu mai tin minte pentru ce sunt utile in ziua de azi. Daca voi stiti, va rog raspundeti.
Daca vreau sa formatez laptopul, aceste CD-uri imi vor fi de folos? Le-am incercat si nici nu s-au deschis. Daca nu, cum formatez? Nu vreau sa reinstalez windows-ul, ci doar o simpla resetare a acestuia, ca atunci cand l-am cumparat! Funda pentru cel mai bun raspuns happy

6 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Nu poti sa-l resetezi ca atunci cand l-ai cumparat decat daca instalezi un alt windows nou. iar acele cd-uri nu te vor ajuta in acest scop.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| MissxD explică (pentru the2k):

Multumesc! Insa un lucru nu inteleg, daca nu am niciun CD pentru formatare, ce fac? Eu vreau doar o simpla resetare a Local Disk C, pentru ca in D am un singur folder cu poze, muzica, video. As dori de asemenea dupa formatare sa fie ca nou sa zic asa, fara virusi si sa imi arate ca merge foarte bine.

Răspuns utilizator avertizat
| MissxD explică (pentru the2k):

Multumesc!
1. Nu am primit niciun CD de Windows. Ci doar niste CD-uri in care se afla programele de baza ale laptopului. Deci cum fac? Nu vreau sa mai instalez un Windows, ci doar sa am 1 singur, cu un singur utilizator
2. In Local Disk D, cel mai important folder, unde am muzica, poze, video, problema e ca am acumulat 51 GB straight face fara sa vreau si imi trebuie o memorie externa, dar nu stiu de cat sa o iau pentru asta
3. Cu programele nu am probleme pentru ca mi le instaleaza un prieten care se afla in domeniul acesta!
Astept raspuns:*

Răspuns utilizator avertizat