| adeadeliina a întrebat:

Help TPU! Am avut telefonul la service deoarece se conecta foarte greu la wireless, trebuia sa stau foarte aproape de router ca sa se conecteze si sa mearga. Astazi mi l-au trimis inapoi si se conecteaza putin, si dupa nu mai merge, aceeasi problema, si scrie Acces la retea refuzat. Conexiune esuata.ce sa fac? Abia am luat telefonul acum doua saptamani si nu stiu ce are (Huawei p8 lite.) Funda!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Imi pare rau dar trebuie trimis inapoi si sa le explici ca nu l-au reparat. Asta daca la acelasi router alt telefon nu face la fel. Altfel inseamna ca routerul este de vina.

| adeadeliina explică (pentru Salontanul):

Nu cred ca este routerul de vina, deoarece la laptop merge, si la vechiul telefon la fel.

| Salontanul a răspuns (pentru adeadeliina):

Atunci aplica varianta cu trimiterea la service!

| adeadeliina explică (pentru Salontanul):

O sa il mai trimit o data. daca tot nu merge nu stiu ce sa mai fac..multumesc!

| Salontanul a răspuns (pentru adeadeliina):

Daca este in garantie si face de 2-3 ori asa poti cere inlocuirea lui. Daca refuza te poti adresa ANPC-ului.

| adeadeliina explică (pentru Salontanul):

Pana la urma asta o sa fac daca tot nu merge

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Multumesc si eu!

| danutzu96 a răspuns:

Spune-le cand te duci la service sa nu ii mai dea "Hard Reset " si sa il trimita inapoi ca reparat.