| TheTimeKiller a întrebat:

Help TPU! Am o problema destul de mare. Am incercat sa ma loghez pe yahoo messenger cu id-ul meu si nu a mers. Am incercat pe yahoo mail si mi-a cerut intrebarea de siguranta. Intrebarea e ^care este unchiul tau preferat?^ si eu numai stiu raspunsul care l-am pus atunci. Mi-a blocat mail-ul pentru 24 ore dar cum as putea sa-l deblochez(peste 24 ore) daca am uitat intrebarile de siguranta? Va rog, cine stie sa ma ajute pentru ca am contul TPU pe acel mail. In caz ca vreau sa schimb mail-ul (TPU) as putea fara sa ma loghez pe acel mail?
PS.L-a blocat pentru ca n-am mai intrat de mult pe el.

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Sa inteleg ca ai uitat parola?
Ce browser folosesti? (poate e salvata in browser parola de la id)

| TheTimeKiller explică (pentru neluL):

Stiu parola dar nu am mai intrat de mult pe acest id si mi-a cerut intrebarea de securitate.

| neluL a răspuns (pentru TheTimeKiller):

In Yahoo Messenger ce eroare iti apare la conectare?

| vlady434 a răspuns:

Cand ai facut ID-ul nu te-a pus sa alegi si un ID suplimentar? Adica sa faci verificare cu el. Daca nu, singura varianta este sa incerci pana nimeresti.

| TheTimeKiller explică (pentru vlady434):

M-a pus sa aleg un id suplimentar si am ales id-ul vechi al tatalui meu dar si al lui s-a blocat pentru ca n-a mai intrat de mult pe el.

| Rose123 a răspuns:

Salut!
Acum cateva luni am patit exact acelasi lucru.
Nu aveam un id suplimentar,nu mai stiam raspunsurile de securitate. Contul mi-a fost blocat si nu am mai putut intra pe el.
Atat contul TPU si cat cel de facebook depindeau de acest e-mail,dar nu este o problema. Poti schimba foarte usor adresa de e-mail,folosindu-te doar de parola contului tau si introducand o noua adresa, valida(de data asta noteaza-ti undeva raspunsurile de la intrebarile de securitate).
Imi pare rau sa te dezamagesc, si eu am pierdut o gramada de e-mailuri importante, conversatii si altele, dar mi-am facut-o cu mana mea fiindca nu mi-am notat nenorocitele de raspunsuri.

| TeDrqq a răspuns:

Nu pot afla raspunsul de siguranta happy Poti sa-ti faci alt cont de Yahoo laughing

| TheTimeKiller explică (pentru TeDrqq):

Am deja alt cont de yahoo. Pe mine ma intereseaza sa pot muta contul TPU de pe acel id pe cel nou.