| Fetitsa123 a întrebat:

Help TPU.Calculatorul imi este foarte virusat si nu am antivirus. Data trecuta am instalat avira cand tot asa imi era pcul si nu ma intra in windows imi arata poza cu desktopul dar nu se pornea si a trebuit sa fac instalez windowsul.Imi ziceti va rog un antivirus care sa numi blocheze calculatorul cand scoate virusi si sa nu fiu nevoita sa instalez iarasi windowsul?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Încearcă în felul următor:
-Descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi dacă ţi-a găsit viruşi.
-Descarcă şi instalează un progarm antivirus gratuit, este bun şi avast! 6 free (Avira 2011 free ori AVG 2011 free), tot de pe site-ul oficial. Poţi da o scanare şi cu acesta.
-Completează cele 2 programe cu un firewall bun, de ex. ZoneAlarm ori Comodo Firewall, tot de pe site-urile oficiale.
Aceste 3 programe îţi oferă o protecţie foarte bună, aproape ca un program antivirus foarte bun cu licenţă. Succes şi numai bine!

| Flaviius87 a răspuns:

Daca pc-ul tau este dotat cu multi Rammi si procesor mare atunci incearca Kaspersky!
Iar daca ai un pc mai slabut atunci incearca Avast!
Succes!

| Resource a răspuns:

Microsoft Security Essentials sau ESET Smart Security 4. Cele mai bune ^^

| YaNeSuka a răspuns:

Key`s pentru KIS, KAV, Nod32, Avira, Avast + Key Manadger Kaspersky
Tot numai pentru Dumn-ra))))

http://letitbit.net/......u.rar.html