| xWickeDD a întrebat:

Hey all!
Am si eu o problema cu o placa video. care ma cam sacaie.La
Device >Manager-Display Adapters sunt 2 chestii.
Intel(R) HD Graphics Family si
NVIDIA GeForce GT 520M.

Cand dau click dreapta pe desktop imi apar ambele control panel.
Umblu in setari la Nvidia... dar cand intru in cs nu imi merge 100 fps constant.(ca un exemplu) ceea ce inseamna ca foloseste Intel(R)-ul.si nu vreau.
Cum fac sa imi apara doar Nvidia.

Dau FUNDA!

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Da click dreapta pe desktop->configure switchable graphics -> Browse și adaugi în lista aia aplicațiile care vrei cu High Performance (am facut ceva asemanator cu un AMD si difera interfata fata de nVidia).

| xWickeDD explică:

Dau click dreapta dar nu vad configure switchable graphics. Oricum, am rezolvat problema.