| Laurik112 a întrebat:

Hey, am 3 intrebari:
1) Care este cea mai buna placa video dintre astea 2: 1. http://www.emag.ro/......DY87JBBBM/
2. Intel(R) 82945G Express Chipset Family

2) Daca placa video Intel se poate scoate, din cate stiu e integrata?

3) Se potriveste, daca e mai buna placa MSI AMD, se potriveste in carcasa PC-ului meu?

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Placa video de la MSI este superioara cea integrata pe placa de baza, placa video integrata de pe placa de baza nu se poate scoate, este integrata. La montarea placii video de la MSI se va dezactiva automat video integrat, trebuie setata din bios! In carcasa computerului se potriveste. Depinde de placa, nu ai lasat decat link-ul pentru placa video. Normal nu ar trebui sa ai probleme la montaj. Sunt incomplete informatiile pentru a raspunde exact la toate intrebarile! Bafta!

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

1. Cea mai buna e placa video dedicata si anume MSI AMD Radeon R7 250 OC

2.Placa video Intel nu se poate scoate pentru ca este integrata in placa de baza.

3. in orice carcasa se potriveste Mini, Midi, Mid, Middle - Tower

| LosT8 a răspuns:

Placa video http://bit.ly/1mjuVDD este mai buna.
Nu nu se poate scoate cea integrata.