| AddXf a întrebat:

Hey! Am achizitionat o tableta Allview speed city. Are 3g, dar numai prin stick, nu integrat. As vrea sa stiu: am auzit de un anume "hotspot". Am inteles ca-ti poti folosi telefonul,ca sa zic asa, pe post de router(sa te conectezi la el),daca ai internet pe telefon( si eu am). As dori sa-mi spuneti daca am dreptate, sau daca nu, cum este corect. Si daca este corect, va rog sa-mi spuneti/explicati cum ma pot conecta cu tableta la internetul de pe mobil(mi-ar trebui cand plec, de exemplu). Multumesc! Funda celui care ma lamureste si imi explica. :-)

Răspuns Câştigător
| DaLegend a răspuns:

Da! Ai dreptate.
Sunt anumite telefoane ce au aceasta functie de "hotspot", ceea ce inseamna ca poti folosi telefonul mobil pe post de router, doar daca ai internet pe mobilul tau.
Trebuie sa te uiti la specificatiile telefonului tau pentru a afla daca acesta are aceasta functie.
Daca are, trebuie sa mergi la setari si retele Wi-Fi sau ceva de genul. Daca nu reusesti sa realizezi un punct hotspot, ar trebui sa cauti un tutorial pe youtube, sau chiar pe siteul realizatorului telefonului(ex: Nokia, Allview, etc.) pentru ajutor.