| IoNuTzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Hey! Am avea o intrebare care placa video este mai buna PLACA VIDEO ASUS GEFORCE GT 740, 740-OC-2GD5, 2GB GDDR5, 128BIT, sau PLACA VIDEO ASUS R7260-1GD5, R7 260, 1GB GDDR5, 128BIT? Si daca stiti sa-mi ziceti si de ce!

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

In cazul asta cea mai ok placa este GT 740 ( frecventa procesorului grafic un pic mai mare, si latimea de banda aproape dubla fata de r7 260 )

| IoNuTzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Jipa95):

Ce importanta are latimea de banda?

| Jipa95 a răspuns (pentru IoNuTzzzzzzzzzzzzzzzz):

Memoria in sine a placii video. Pai nu ai vrea sa ti se incarce texturile, pologoanele, samd mai repede in jocuri? Asta este latimea de banda.

| MihaelaCarbunaru a răspuns:

Prima ar fi mai buna http://bit.ly/1vFUs05