| IM5 a întrebat:

Hey! Am instalat windows 7... dar nu am sunet la pc straight face nu ma refer ca imi trebuie driver.poate unii stiu la ce ma refer. unde apare semnul ala de sonor..langa apare si un X., ce trebuie sa fac?! Dau funda RPD

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu ai driver pentru placa ta de sunet!
Intra in Start->Run ->Dxdiag ->aici ai date despre pc-ul tau inclusiv placa de sunet.Sau vezi in Device Manager la sound ce detalii ai! Vezi ca o sa-ti apara acolo cu semnul exclamarii.
Revino cu detalii si o sa-ti dau driver.
Il poti incerca pe acesta de aici ->>>
Realtek High Definition Audio Codec (Windows Vista / Windows 7 32-bit)
http://download.cnet.com/......88600.html
Bafta!

| IM5 explică (pentru neluL):

Degeaba sad ai putea pe privat sa imi dai id-ul tau ca sa pot sa iti arat imagine cum imi arata?! poate atunci o sa intelegi mai bine.te rog.puppy dog eyes

| neluL a răspuns (pentru IM5):

Nu folosesc messenger dar lasa-mi mesaj privat cu pozele! Incarca pozele aici http://imgur.com/
si apoi da-mi linkurile de la ele.