| GGG562852 a întrebat:

Hey,
Am o pb. De cateva zile daca vreau sa intu pe anumite site-uriimi da o eroare FW-1: Access denied. Nu stiu ce sa fac. La inceput imi aparea numai pe calculator \, acum imi apare si pe telefon cand vreau sa intru pe site. Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| AleXzpm a răspuns:

FW-1: Access denied este un mesaj de la firewall,
Varitanta:
1. ai router ce iti blocheaza anumite situri, uita-te la seterilie acestuia referitoare la firewall.Trebuie sa vorbesti cu cine ti-a facut seteriile la router sa vada ce este in neregula cu el, dar nu umbla daca nu te pricepi sa nu ramai fara internet.
2.Calculatorul tau are un firewall ce blocheaza internet browserul (programul pe care il foloseti sa intri pe internet) Intra in Control Panel>Sistem and Security>Computer firewall si de aici deselecteaza Programul care il folosesti pentru net.