| anonim_4396 a întrebat:

Hey. Am si eu o intrebare. In ultimul timp Iphone'u meu 3gs a inceput sa se blocheze. Are ecranul putin zgariat dar in rest e ok. Doar ca acum mi s-a blocat display'u. Daca vreau sa apas pe vreo aplicatie direct pe ecran nu merge, dar daca apas pe butoanele din exterior functioneaza. Ma poate ajuta cineva pls? worried

4 răspunsuri:
| CybeRAthlete a răspuns:

S'ar putea sa se fi stricat touch'ul (care nu are treaba cu display'ul). intreaba la un service de telefonie. Informatiile nu ar trebui sa se plateasca.
bafta

| alexgogo a răspuns:

Ecranul e format din display (partea colorata happy ) touch si geam. probabil ca l-ai dat pe jos, o sa te coste in jur de 60 euro reparatia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Creke trebuie' sa schimbi displaiu

| limen a răspuns:

Ai umblat cumva la setari la pen calibration? Unde iti apar niste zone pe ecran si trebuie sa dai click? sa am patit si eu si m-am speriat dar am intrat inapoi ai am dat iar click acolo pana la done si mi-a mers