| MariusUga a întrebat:

Hey! Am si eu o problema cu care ma confrunt de o luna.Cum am zis de o luna imi pica netul din secunda in secunda(nu exagerez) pica netul 10 secunde,isi revine, dupa inca 10 secunde pica iar si tot asa...Am incercat. e la fel si pe tableta telefon laptop pc, exact la fel...I-am chemat pe cei care se ocupa cu netul si au zis ca e de la mine(nu cred). Ceilalti prieteni au zis ca lor le merge perfect.Tin sa specific ca am conectat pc-ul si laptop-ul si pe wi-fi si pe banda larga! Va rog ajutor happy Dau funda

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

E de la tine! Da asa ca chestie, ne poti da mai multe amanunte, ca de exemplu ce router ai, cine ti l-a setat, de unde ai net, etc!
Asta daca nu suntem prea indiscreti...bazaucilor!

| KillaNoFilla a răspuns:

Aproape 100% e de la ei si chiar daca ar fi de la tine ar trebui sa ti-l repare.

| MariusUga explică:

Am net la Eniasan, e o companie locala, sunt la ei de ceva ani buni si pot sa zic ca netul a mers ok cu cateva caderi a cate 5 minute pe luna, totul pana acum o luna, de setat mi l-au setat ei si router-ul este Wireless 150 N, cred.Asa ca chestie ce-as putea face pentru a depana problema?

| K0sti a răspuns (pentru MariusUga):

Router-ul este Wireless 150 N... faci misto de noi?
Nici ce router ai nu esti in stare sa spui? Schimba-l!

| MariusUga explică:

Vreau sa mentionez ca am prieteni la aceeasi retea locala de internet si nu le pica absolut deloc, si ceva ciudat la toata scara mea care sunt la eniasan(compania) le pica in acelasi timp ca si la mine, e clar 100% problema pe scara.nu?

| cosmin2904 a răspuns (pentru MariusUga):

Pai si astia de la eniasan daca stiu ca pica la toata scara, cum sa fie problema de la tine? Si vecinului de langa ce i-au spus ca e problema de la el?
Sau din toata scara doar tu ai facut reclamatie?