| sirena_8750 a întrebat:

Hey! Am vazut la cateva persoane cu care am vorbit pe Facebook (prin mesaje) ca le aparea langa ceea ce scriau imaginea aceea de la check in si daca apasam pe ea puteam sa vad exact unde sunt ei. Vreau sa-mi activez si eu aceasta aplicatie, optiune sau ce o fi ea, insa nu stiu cum.Am un Nokia N8. Sper ca ati inteles ce v-am explicat.Multumesc

4 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Telefonul trebuie sa aiba gps si langa postare acolo ai un semn mic rotund ca o picatura intoarsa, si de acolo poti sa-ti pui pozitia in comentariu. In acel moment se deschide gps-ul telefonului si iti pune pozitia.

| sirena_8750 explică (pentru MeConstantine):

Stiu despre ce picatura vorbesti insa nu o gasesc (gps-ul este activat)

| MeConstantine a răspuns (pentru sirena_8750):

Cauta aplicatia in Market din nou pentru Nokia si instaleaz-o din nou cu gps-ul activ in timpul instalarii. DUpa ar trebui sa iti apara. In coltul din stanga jos la comentariu apare

| sirena_8750 explică (pentru MeConstantine):

Ce aplicatie?