| Fluture a întrebat:

Hey, apar iarasilaughing. Imi puteti spune si mie de ce cand pornesc calculatorul... apas pe monitor, si pe butonul de pornire din unitate.si calculatorul nu se aprinde? P. s:trebuie sa apas de multe ori pana se aprinde unitatea. Trebuie mentionat ca se aprinde 2-3 sec unitatea apoi se stinge.De ce? Nu am avut astfel de proflema inaintehappy. Astept raspunsuri. Fundabatting eyelashes

4 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Si praful poate fii o cauza.
Du-l la un service. E posibil sa nu functioneze un ventilator, iar in momentul cand componenta ajunge la temperatura maxima, inchide tot sistemul. tongue
O alta cauza poate fii o protectie a sursei, in cazul in care ai probleme cu vreo siguranta din tablou. laughing

| ronin33dan a răspuns:

Verifica cablurile de alimentare din spate de la comp.

| DanMp3 a răspuns:

E devina sursa. asa mi s-a intamplat si mie, du-te imediat la un service si cumpara o sursa [sau ia si unitatea cu tine sa ti'o puna ei daca tu nu sti] nu costa mult cam 50 lei + sa ti-o puna ei 30 de lei cam asa
ai grija nu mai face asa ca poate sa ti se arda alte componente BFT

| чnÐяч a răspuns:

Plin de praf du-l la curatathappy