| CastiCuMicrofon a întrebat:

Nu stiti de ce calculatorul se aprinde foarte greu ( apas pe butonul start si nu se aprinde)
Nu stiu ce are, imi puteti spune voi?

Răspuns Câştigător
| GeosBIOS a răspuns:

Cel mai probabil s-a depus ceva mizerie pe langa butonul de pornire si nu mai face contact cum trebuie. Degeaba umbli la spate. Trebuie desfacuta cu grija masca si curatit un pic butonul. De asemenea poti sa verifi daca toate alimentarile sunt fixate bine in HDD/CD/DVD ca sa nu ai vreun scurt.

4 răspunsuri:
| GeosBIOS a răspuns:

Pai lamureste-ma un pic cum stau treburile

a) porneste, dar porneste mai greu
b) nu porneste deloc
c) nu porneste intotdeauna, dar sunt momente cand o ia

| CastiCuMicrofon explică (pentru GeosBIOS):

A) porneste greu
Trebuie sa apas de mai multe ori butonul start sa se aprinda (mai umblu si pe la spate sa porneasca, dar nu tot timpul trebuie sa umblu la spate)

| GeosBIOS a răspuns (pentru CastiCuMicrofon):

Cel mai probabil s-a depus ceva mizerie pe langa butonul de pornire si nu mai face contact cum trebuie. Degeaba umbli la spate. Trebuie desfacuta cu grija masca si curatit un pic butonul. De asemenea poti sa verifi daca toate alimentarile sunt fixate bine in HDD/CD/DVD ca sa nu ai vreun scurt.

| MegaMindus a răspuns:

Tu vrei sa spui ca stai mult dupa el pana se deschide? Daca da atunci cred ca este o problema de windows. Daca nu se aprinde cand apesi butonul de start inseamna ca nu face bine contact(problema electrica). Ca sa nu risti vreun scurt circuit(sa se arda ceva in el) iti recomand sa mergi cu pc-ul la un specialist.

| enrico a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul!