| amo7 a întrebat:

Salutari TPU! Am o intrebare, sper sa ma puteti ajuta. Calculatorul meu are o problema. Adica: Apas pe butonul de pornire si functioneaza normal unitatea si monitorul, doar ca nu imi mai apare nicio imagine pe desktop. Adica pur si simplu nu se deschide nicio imagine pe monitor chiar daca ( cum am spus si mai sus) monitorul functioneaza la fel ca si unitatea. PS - este conectat cum trebuie, ma refer la toate legaturile. Multumesc!

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ai un cd cu windows? Da un REPAIR!

| Intruder19 a răspuns:

Un reset de bios ar trebui sa rezolve. Scoate bateria si lasa pc-ul oprit 5 minute, dupa pune bateria la loc si ar trebui sa porneasca. Daca nu porneste verifica placa video, treci pe integrata daca ai sau imprumuta o placa video.

| amo7 explică (pentru Intruder19):

Am scos si bateria, am inlocuit si placa video..si degeaba. Altceva? de la ce ar putea fi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A expirat windowsul daca nu ai nici o imagine dar sunt iconi, daca nu nu porneste explorer.exe si este problema de la windows.
Reinstaleaza windowsul.

| wassyle1994 a răspuns:

Cind se porneste se aude vreun sunet? dupa numarul de sunete vezi ce dispozitive nu functioneaza corect. pentru a vedea sunetul corespunzator dispozitivului cauta in documentatia placii de baza(pe net daca nu o ai dar sa fie aceeasi serie)