| Ama112 a întrebat:

Hey!
Cum scap de zgarieturile de pe ecranul telefonului?
Am Samsung galaxy y, si este o zgarietura mai mare pe displey e destul de deranjanta, cum scap de ea? Sau cum sa nu mai fie asa de evidenta?

Răspuns Câştigător
| Rocked_Edy_1990 a răspuns:

Exista o pasta, substanta ce va de genul Care se Numeste DISPLEX o aplici si freci bine ecranul vreo 4-5 minute cu Servetelul special care il primesti odata cu Tubul de substanta. Funda?! big grin

5 răspunsuri:
| GregHouse a răspuns:

Schimbi display-ul.

| Ama112 explică (pentru GregHouse):

La asta m-am gandit si eu, dar costa destul de mult...

| Rocked_Edy_1990 a răspuns:

Exista DISPLEX o substanta pentru asa ceva, Umple zgarieturile de pe ecranele telefoanelor, Funda?big grin

| deluit a răspuns:

Pai nu ai ce sa ii faci.Schimbi ecranul.Adica mai bine zis schimbi sticla care protejeaza ecranul ca aia e zgariata.Partea rea este ca e foarte scumpa acea sticla (peste 150 lei). Deci mai bine mai stai cu el asa, mai strangi niste bani si cumperi altul.

| Av3nTuRi3r a răspuns:

Nu prea poti singura varianta este sa schimbi displayu la un magazin de telefoane... esti in avantaj daca ai abonament mai mult de 200-500RON nu iti ia pe display e singura solutie straight face Funda please... big grin