| Live.Laugh.Love a întrebat:

Hey, daca cineva imi trimite o poza pe mess, pot afla cine este si de unde este omul care mi-a trimis? existe vreun program sa ceva care sa-ti zica adresa etc. ca sa dai de om. multumesc va rog repede

Răspuns Câştigător
| laalaa a răspuns:

Poti sa cauti acea pers dupa adresa sa de yahoo pe facebook sau hi5
si-l poti identificxa in poza pe care o ai
mult succes!

1 răspuns:
| Craiovamax a răspuns:

Imi cer scuze daca raspunsul nu e pe masura cerintelor tale, dar am zis sa incerc. Vorbeste cu o singura persoana pe messenger.Intra la start-run si scrii acolo cmd. Dupa ce dai ok o sa ti se deschida o fereastra si o sa vezi ca palpaie o bara pe acolo.Scrii acolo netstat si dupa aceea dai enter. O sa iti apara pe la al 7-lea rand o adresa IP de genul 79-112-65-74.rdsnet.ro.Si asa ai aflat adresa IP a persoanei cu care ai conversat sau care ti-a trimis poza.Mai multe detalii nu cred ca poti afla insa despre el.Sau oricand poti incerca sa vezi daca are profil de hi5(scrii pe google afla hi5 dupa id si gasesti pe acolo un site care sa te ajute), acum depinde pentru ce vrei sa stii tu adresa persoanei respective.