| alexcuamare123 a întrebat:

Hey, dacă telefonul meu este furat, apoi i se scoate cartela sim, este distrusă, apoi telefonul este resetat la setările din fabrică mai pot face ceva pentru al localiza?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, depui plangere la politie.
Telefonul poate fi localizat si dupa codul IMEI (semnatura electronica din fabrica).

| alexcuamare123 explică (pentru Bula):

Păi și cum poate să mi-l găsească? De unde are poliția acel cod IMEI?

| Bula a răspuns (pentru alexcuamare123):

Din inregistrarile convorbirilor anterioare, facute cu vechiul tau numar.

| Brizbriz a răspuns (pentru alexcuamare123):

"acum 8 ore | alexcuamare123 explică (pentru Bula):
Păi și cum poate să mi-l găsească? De unde are poliția acel cod IMEI?"

odata ce ai cumparat telefonul, in teorie, imei-ul e inregistrat la vanzator, producator, samd

insa in general politia nu face nimic, pana acum nu am auzit niciodata de un telefon recuperat de politie

chiar mai rau, telefon care poate fi localizat, cu gps-ul si politia nu misca un deget, ca "nu au dreptul"... lucru care poate fi interpretat ca, complicitate la furt, mi se rupe ce au ei dreptul, eu stiu unde imi e telefonul, dar ei refuza sa accepte asta

iar intrebarea ta e unul dintre motivele pentru care Apple isi permit sa se rahateasca pe oamenii care au produse de la ei, cu faptul ca daca un produs e incuiat, ei nu il descuie decat daca DOVEDESTI TU, CA ESTI PROPRIETARUL DE DREPT, si nu ei, sa dovedeasca ca TU L-AI FURAT angry

| 1997onur a răspuns:

Asta nu o știu posibil s-o localizeze dacă este un telefon performant cum ar fi astea de ultima generație.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Veci nu l mai gaseste nimeni astia se uita prea mult la filme. la cate tel se fura unde drac ai auzit sa caute politia telefoane?

| SharpEagle a răspuns:

Telefonul tau?
Sau...al altuia?winking

| alexcuamare123 explică (pentru SharpEagle):

Omule contează? Oferă un răspuns, nu mai irosi timpul oamenilor...

| SharpEagle a răspuns (pentru alexcuamare123):

Conteaza! big grin
Daca tu esti ala care-l furi sau nu. rolling on the floor

| Saiko93 a răspuns (pentru alexcuamare123):

Nu l baga in seama happy cel mai bine