| MariaMariaMariutza a întrebat:

Hey! De ce imi bazaie calculatorul
p.s bazaie ft tare

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca bazaie din spate ( mai exact de acolo unde este comutatoru` acela ) este sursa, si este destul de grav sa bazaie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate este coolerul plin de praf
Poate este procesorul plin de praf
Poate este placa de baza plina de praf.
Curata-le. happy

| HaKa93 a răspuns:

Ai incercat sa il mai cureti de praf, in special de pe coolere

| AlexDaBeast a răspuns:

E de la procesor sau sursa, poate se incalzeste calculatorul si bazaie asta si mie mi s-a intamplat si trebuie sa il mai cureti de praf.Si daca e de la incalzire atunci trebuie cam sa schimbi si pasta.big grin Funda?

| MariaMariaMariutza explică (pentru AlexDaBeast):

Pai...cum il pot curata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MariaMariaMariutza):

Probabil se atinge ceva din unitate ori nu a mai fost curățat de o perioadă bună de timp. Scoți toate mufele din ea,mouse,tastatura,net,acumulator,etc, o pui pe ceva și o deschizi. Apoi te descurci, nu trebuie să-ți dau indicații cum trebuie curățată, ideea este să nu strici pe acolo, să nu deranjezi nimic. Nu uita să pui tabla la loc laughing