| Annitu a întrebat:

Hey.de vreo 4 zile nu-mi mai merg unele taste (a, l, g, j, 2, f4, shift si f). de la ce? si... ce-i de facut? Am laptop. :-s

10 răspunsuri:
| CybeRAthlete a răspuns:

Poate ai varsat ceva pe el... ori s-au ars conductoarele tastelor respective de la vreun scurt, s-a topit plasticul ce face legatura intre tasta si circuite, etc... daca mai e in garantie, trimite-l la firma de unde l-ai luat.
incearca si sfatul unui specialist IT.
bafta

| Annitu explică:

Pai. iI am de vreo3 ani... o sa incerc sa-I curat...desi nu cred ca voi rezoIva ceva cu astathinking

| Annitu explică:

Cum am zis...am curatat`o.tot nu merge...straight face

| Annitu explică:

Ba da.am

| Annitu explică:

laughing hai ma... exageerezino talking nu.nu mai am garantie:-s

| vm_8252 a răspuns:

Ia vezi tu daca nu ai o tasta pe nume FNlock happy Sau ceva cu FN, dar nu FN simplu... happy Sau vreun Numlock, desi mai greu la laptopuri happy

| nicoleta24 a răspuns:

Si eu a patit de multe ori.curata tastele si o sa-ti mearga

| SmileIsForFree a răspuns:

Pai la cat ai butonat vacanta asta pe trilulilu, de ai ajuns prima, cred ca au suportat destulbatting eyelashes. Mai ai garantie?

| SpAnIoLuQ a răspuns:

Poi ar fi mai multe cazuri de ce nu ti-ar functiona acele taste. (poate ai udat tastatura cu suc din greseala, ai lovit-o, ai scapat laptopul pe jos, sunt frimituri printre taste de la mancare, ce stiu eu) Deci cel mai indicat ar fi sa incepi sa cureti tastele, sa suflii printre ele, sau sa incerci cu un bat de ureche, sau cel mai bine sa incerci sa o desfaci. Sper ca ti-am facut o parere despre ce poate avea tastele tale. happy

| denisinho32 a răspuns:

De cat timp il ai? s-ar putea sa fie prea uzate la cat ai butonatbig grin