| Mariuka23 a întrebat:

Hey, in curand as vrea sa imi cumpar un laptop si nu ma pricep deloc in alegerea acestuia. Nu vreau sa ma indrept spre un pret foarte mare, dar nici sa fie prea ieftin si sa nu prea am ce sa fac cu el. Cel mai mult mi-l doresc pentru jocuri, filme, editat, etc. Iar la jocuri nu am multe pretentii (cel mai mult imi doresc sa poata rula jocuri gen Sims 3). As fi recunoscatoare daca ati putea sa ma ajutati in alegerea unui laptop bun, eventual si un link. Ofer funda unui raspuns bun!

6 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Pai cam in cati bani
http://www.emag.ro/......priceasc/c
mai bunicele

| Mariuka23 explică (pentru AdrenalinTm):

Incepand de la 1000 lei as vrea, o sa ma uit sa il aleg pe unul cu procesor mai bun

| StochitaCatalin a răspuns:

Iti recomanda http://www.pcgarage.ro/......400-black/
O sa se descurce ok cu sims 3 si alte jocuri si e foarte bun si office.

| AndyAndrey01 a răspuns:

Lenovo e foarte bun

| GeorgianaSoare23 a răspuns:

La un laptop pentru jocuri se recomanda:

-display cu panou IPS sau chiar eIPS
- rezolutie full HD
- obligatoriu placa video dedicata
-tastatura iluminata
-hard SSD sau hybrid, in niciun caz un HDD mare de 5400 RPM.
- baterie cu cat mai multe celule
Recomand Asus. Uita-te si la review-urile acestui model. Eu zica ca isi merita banii. :)
http://www.emag.ro/......DK9GRBBBM/

| Dabija_Liana_1990 a răspuns:

Eu am un laptop Acer si merge foarte bine! Ți-l recomand. E bun si pentru jocuri si pentru altceva. Plus ca are memoria mare.