| alma200033 a întrebat:

Hey! Oare din ce cauză nu merge sa pun poze pe stick chiar daca stickul ii gol? Îmi apare că nu este spatiu

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Formateazal,apoi cred ca o sa mearga

| NLS a răspuns:

Deschide utilitarul Command prompt
(cu drepturi de administrator, dand click dreapta pe el si alegand "Run as administrator")

introdu pe rand urmatoarele comenzi, urmate de Enter (si asteptand sa termine de procesat unde e nevoie) :

diskpart
(aceasta comanda va activa utilitarul DISKPART)

list disk
(listam toate discurile (partitiile) din sistem)

select disk #
(# reprezinta cifra corespunzatoare stickului tau.
Mare atentie! sa nu alegi gresit, caci o sa ramai fara datele de pe HDD)

clean
(va sterge tot de pe stick, la nivel de partitie)

create partition primary
(se reface partitia)

format fs=fat32 quick
(formatam partitia.)
(daca stickul e mai mare, si doresti sa pui pe el si filme mai mari de 4GB, atunci fat32 va fi inlocuit cu exfat;
de fat32 ai nevoie doar daca vrei sa pui pe el mp3 pentru masina)

active

assign

exit

O sa recunosti stickul dupa cum spuneam, dupa marimea lui, vezi ca exemplu imaginea de mai jos, in partea de sus a ei sunt listate 3 unitati de stocare (HDD sau SSD).
Acolo o sa apara in cazul tau, pe langa unitatea de stocare pe care o ai (presupun ca ai doar un HDD sau un SSD), si stickul, si o sa il recunosti dupa marime (4GB, 8GB, 16GB, 32GB, etc...).
Cifra corespunzatoare lui
o introduci sus la "select disk #"

https://www.diskpart.com/......ternal.png

Daca nici dupa acest wipe nu functioneaza, testeaza-l pe alt sistem/laptop...

Daca nici asa nu vrea, testeaza-l de erori cu Check Flash (primul programel din lista de mai jos)

https://www.raymond.cc/blog/how-to-check-and-test-usb-flash-drive/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Click dreapta pe partitia stick-ului si apoi format.
Apoi incearca din nou sa copiezi ceva pe el.