| kaBooMx a întrebat:

Hey, (pentru cei care se pricep). As vrea si eu un PC de gaming, cel mai bun posibil, fie constuit pe bucati, fie complet. Vreau link fie de la pc fie de la componente. Nu conteaza pretul. Funda

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dă-mi add la
depanare.calculatoare2012@yahoo.ro
Te pot ajuta, cu o ofertă foarte bună la ceea ce îți dorești.Succes

| MikeAlexis a răspuns:

Du-te pe www.pcgarage.ro pe forum, si spune-ne ce ne-ai zis noua baietilor de acolo. Or sa iti faca ei o configuratie.

| relian a răspuns:

Iti fac eu un PC dar sa nu ma injuri.Si de cumparat tu trebuie sa cumperi.Ai zis ca nu conteaza cit costa sa fie cel mai bun sau printre cele mai bune.Dar te anunt ca nu stiu daca poti gasi acele componente in Romania.In America sigur le gasesti.Deci iti dau mai tot in afara de carcasa si sursa care le poti lua de acolo din Romania.

-Placa de baza ASUS MAXIMUS V FORMULA - LGA1155 socket

-Proceso Intel I7 Extreme procesor -i7-3970X.Are peste 3.5 GHz.15 Mb cache si cores/threads 6/12

-Placa video NVIDIA Ge Force GTX690.Are PCI-E 3.0, GDDR5, 4GB, GPU Boost clock 1019 MHz, CUDA CORE 3072, Memory clock 608 MHz, Rezolutia 2560x1600

-Memorie CORSAIR DOMINATOR PLATINUM 64 Gb CMD64GX3M8A2400C10

-Hard Samsung SSD 840 Pro Series-512 GB MZ-7PD512BW.Ori Kingston HyperX Series SH100S3 -240GB.

-deci iti mai iei tu carcasa si sursa si ala e calculatorul poti spune ca nu are nimeni asa ceva in Romania.O sa fii cel mai tare din parcare.Acum ca te costa cit o masina asta e tu ai spus ca banii nu conteaza.Sursa trebuie sa aiba peste 550 de W obligatoriu. Daca esti curios asa cam cit costa aceste componente iti pot spune.Asta daca te mai intereseaza dupa ce vezi ce tiam dat.Bafta