| iulia7373 a întrebat:

Vreau sa plublic o carte, dar vreau un link unde se afla informatii cu pretul, numarul de bucati, etc si as vrea de la cat mai multe edituri!
Scuze de categorie dar hobiul meu este sa scriu.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca se gaseste asa ceva.
Trimite manuscrisul la una sau mai multe edituri de gen. Daca va placea vreuneia o sa-l retina spre publicare si o sa incheie cu tine un contract, in care se vor prevedea toate detaliile de care intrebi, inclusiv remuneratia ta.
Daca nu o retine nici una atunci va trebui s-o publici pe cheltuiala ta, caz in care trebuie sa te adresezi la o tipografie si o sa afli costurile publicarii in functie de numarul de exemplare in care vrei sa fie publicata si o sa inchei contract de tiparire cu tipografia, ramanand in sarcina ta sa stabilesti pretul de vanzare si sa-ti vinzi tiparitura. Numai bine!

2 răspunsuri:
| simpledanny a răspuns:

Wow,ma bucur sa vad ca avem aceeasi pasiune, si anume scrisul.Si mie imi place enorm sa compun poezii, dar mai ales povesti(de actiune, de dragoste, etc...). Daca vrei sa vorbim si sa impartasim pareri, iti voi trimite id-ul meu.

| iulia7373 explică (pentru simpledanny):

Da chiar vreau
chiar vreaun sa gasesc cat mai multe persoane care au aceeasi pasiune
si as vrea mult sa ne intalnim daca putem