| iVIBER387 a întrebat:

Hey, poate sa imi spuna cineva ce pot sa fac daca in majoritatea jocurilor care intru imi scrie "Your graphics card is out of date", am incercat sa dau update la driver-ul de grafica dar tot asa imi zice.
Multumesc!

5 răspunsuri:
| TrustMeIKnow a răspuns:

Ce windows ai, ce placa video ai, de unde incerci sa faci update?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu zice ca driverul e invechit ci ca placa video ti-e invechita.
Daca scrie asa... garantat cea mai ieftina din magazin va fi compatibila. Probabil ai ceva vechi cu 64MB DDR2 @ cativa MHz.

| RAY a răspuns:

Dezinstaleaza placa video si instaleaza din nou, daca tot nu merge vezi de un upgrade, desi nu cred ca dintr o data numai merg jocurile

| iVIBER387 explică (pentru TrustMeIKnow):

Windows 10 Pro 1803, Nvidia GeForce GTX 1080 Ti, de la Device Manager/Display Adapters

| TrustMeIKnow a răspuns (pentru iVIBER387):

Instaleaza asta: https://www.nvidia.com/en-us/geforce/geforce-experience/
Trebuie sa intri in cont parca, faci tu unul repede, si te duci la tabul 'DRIVERS' si o sa scrie acolo update driver, install driver ceva de genul, daca nu apare sterge driver-ul din Device Manager, intra in windows updates dai un refresh acolo si lasa-l sa instaleze ce gaseste apoi te duci in Nvidia Gforce si descarci driverul dupa care il instalezi.

Ai un 1080Ti dar nu sti sa instalezi un driver pentru placa video...incercai sa instalezi driver din Device Manager...wow