| Bogdii a întrebat:

Am o problema cu laptopul, cand il pornesc imi apare o eroare de la ATI in care scrie "The Catalyst Control Center is not supported by the driver version of your enabled graphics adapter.Please update your ATI graphics driver, or enable your ATI adapter using the Displays Manager."
Numele laptop`ului este Toshiba.
FUNDA!

11 răspunsuri:
| RaduHD a răspuns:

Trebuie sa faci un update la driverul placii video.
http://sites.amd.com/us/game/Pages/game-home.aspx

| Iwao a răspuns:

Clic dreapta pe desktop\screen resolution\clic display\selectezi ATI\apply\ok.
Descarca Driver Booster Free si ai rezolvat problema.
http://www.iobit.com/driver-booster.php

| AnimeG0DDDFan a răspuns:

Iti trebuie un adaptor din ala ATI il gasesti pe e'mag la un pret super promotional, Sau daca ai ceva de genul incorporat dai un update laughing Adica updateazal

| 0x11111051 a răspuns (pentru AnimeG0DDDFan):

"actualizare, poate vrei sa zici?

| Bogdii explică (pentru 0x11111051):

Si cum il actualizez?

| AnimeG0DDDFan a răspuns (pentru 0x11111051):

Exact, Multumesc de corectare big grin

| anonimul998877 a răspuns:

Salut! Driverul tau de la placa video trebuie actualizat.Intra pe siteul celorde la amd descarci programul acela care detecteaza drivere dowloandezi driverul ilinstalezi si merge.Asa mis-a intamplat si mie si a mers. Daca nici asa nu merhe mergi cu laptopul la cineva de specialitate.El va stii ce e de facut.In cel mai rau caz trebuie schimbata placa video

| anonimul998877 a răspuns:

Scuze ca am scris gresit scriu de pe telefon.

| Daniel_Avadanei_1996 a răspuns:

Faci update la placa video. Uite aici un program detecteaza singur si iti instaleaza driver-ul. http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/auto_detect.aspx

| Bogdii explică (pentru Daniel_Avadanei_1996):

Prietene, am downloadat ceea ce mi.ai dat tu, intru in program, imi da eroare cu "The AMD Web Service did not return a download URL. Please try at a later time." ce fac?

| 0x11111051 a răspuns (pentru Bogdii):

Emmmm... aaaa... Nu ar fi mai bine daca ai instala ultimul driver pe un CD, apoi sa pornesti computerul in "safe mode" si de acolo sa ii dai Instalare? Metoda asta mi se pare mult mai corecta, fiindca asta este recomandata straight face