| Andrei2991 a întrebat:

Hey, puteti sa imi recomandati un telefon sub 100$. Ceva bun si de la o marca cunoscuta. (Samsung, HTC, Huawei, etc.)...

13 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi diverse modele la linkul :
http://www.emag.ro/......ricedesc/c

http://www.pcgarage.ro/......e-24-luni/

Toate cele bune!

| Nickname1890 a răspuns:

Smartphone bun in banii astia nu gasesti iti garantez. Daca iti iei un smartphone de sub 100$ nu o sa faci altceva decat sa te umplii de nervi de cate ori o sa se blocheze cand iti e lumea mai draga.

Orienteaza-te spre un telefon basic daca nu ai buget.

| Andrei2991 explică (pentru Nickname1890):

Vazusem un HTC Desire 320, dar nu il vreau pentru ca are baterie de Polymer si am avut eu vreo 2 experiente cu baterii de genu.

| Nickname1890 a răspuns (pentru Andrei2991):

Nu e vorba doar de baterie aici, ci de felul in care se misca. La inceput sunt ok dar dupa ce il folosesti o perioada si instalezi ceva aplicatii ajunge sa se miste groaznic de incet.

| Andrei2991 explică (pentru Nickname1890):

Stiu dar nici sa imi spuna ca am 100% baterie si peste 2 minute ma trezesc cu 60%... peste 2 secunde se aude *beep* 15% baterie. mai trec 3 secunde *beep* 4% baterie

| Nickname1890 a răspuns (pentru Andrei2991):

In cazul asta este o problema a telefonului si trebuia sa mergi cu el la servici... nu e problema bateria "polymer"

| ExprimareLibera a răspuns:

Cel mai bine te orientezi spre un lumia 535 dacă nu vrei sa ai probleme cu lag-ul în banii ăștia. O să îmi mulțumești

| Moƒo a răspuns:

Bro'. Sincer am avut orice telefon posibil pana in prezent unde am facut pauzala iPhone 6, deocamdata. So.
Un telefeon bun sa zic, printre unele ce le-am avut, as recomanda cu incredere : HTC One (M7) si daca prinzi sa zicem pe un ''nene'' cu un M8 e mult mai bine.

| 44TheSinner44 a răspuns:

HTC Desire 510
LG G Stylo
Motorola Moto E
Nokia Lumia 635
Huawei SnapTo

| adp a răspuns:

Salut.Trebuie sa știi un lucru! La un pret așa mic, îți recomand o chinezărie! DE CE? 1.Huawei este chinezarie cunoscuta.
2.Samsung e o firma de c***t (la telefoane ieftine)Deoarece ea cumpăra componente slabe. Samsung produce componente pentru telefon, dar doar la telefoane scumpe(s7, s6 etc)
Sper ca ai înțeles ce am vrut sa specific.(Nu cumpăra SAMSUNG!)

| AKARA0 a răspuns (pentru adp):

Ba procesoarele exynos nu sunt facute de Samsung?
Si alea sunt si pe s3, s5 etc.
Si alea sunt telefoane care costa maxim 16 milioane. Pentru unii oameni e ieftin dar tot sunt bune.

| Akkalinn a răspuns:

Huawei y5