| ZuuZyYyYyZ a întrebat:

Hey...

Scuze de categorie

Deci sa incep

Am Iphone 4 32 gb black si... am o problema cu difuzoarele. unu nu se aude deloc si altu se aude incet. thinking oare sa-l duc la curatat sau sa-i schimb difuzoarele. daca Iasi schimba difuzoarele cu unele care se aud mai tare oare cat m-ar costa?

Funda tongue pentrut cel care rasp

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Man hai ca sinteti de coma. Iphoanele nu au decit un singur difuzor atit.Ce vedeti voi la ce ai zis tu la iphone 4 cum te uiti la el in dreapta este singurul difusor cel are si in stinga este microfounul sau unul din microfoane pentru ca iphonul mai are inca un microfon sus acolo unde e o gaura f mica linga mufa unde pui castile.Deci are doar un singur difuzor pentru a evita descarcarea rapida a bateriei. Daca vrei sa asculti stereo atunci pune casti si acolo se aude super si stereo si normal.Deci nu du nicaeri telefonul ca normal aia atit asteapta sa iti ia banii si sa nu faca nimic si sa zica da am schimbat.E bine totusi ca ai intrebat inainte sa mergi sa dai cu banii in vint.Deci 1000% asa este atit are doar un singur difuzor. Daca vrei iti pot arata la Apple pe site sa vezi poza telefonului si fiecare buton si ce mai are ce sint si ce fac.

| ZuuZyYyYyZ explică (pentru relian):

We. dar difuzoru se aude foarte incetu. si de asta zic. l-am curatat si eu si tot asa se aude.

| relian a răspuns (pentru ZuuZyYyYyZ):

Se aude incet adica cum se aude incet? pai nu te astepta sa se auda ca in boxele de la masina sau mai stiu eu cum.Vezi daca volumul este dat la maxim.Da volumul ca de aia butoanele alea de volum. Daca tot incet se aude atunci nu ai ce curata ca acolo ce vezi tu este doar o sita apoi in spatele acelei site este difuzorul.Dar ma mira ca se aude incet, ar trebuie sa se auda normal sau daca e defect deloc.Nu pune mina pe el ca atunci se va auzi f incet. Daca pui mina sau acoperi acolo cumva cu ceva o sa se auda f incet.Sau daca pui husa sau stiu eu ce mai pui tu carcasa.Scoate telefonul afara din orice husa si verifica cum se aude.Regleaza si volumul si dupa vezi.Treb sa se auda asa cum e normal sa se auda. Daca il bagi intro husa normal ca acopera acolo ceva si nu se mai aude mai deloc.Alta solutie nu stiu ce iti pot spune. Difuzorul ala este cam greu de schimbat.Greu zic de tine ca nu stiu daca te pricepi sa schimbi daca ar fi difuzorul de vina. Difuzorul vine bagat intr-un plastic pe care este lipit si cablu flexibil care este antena si ma rog e mai complicat sa umbli tu daca nu te pricepi. Appoi nu ai alt difuzor asa ca daca chiar ai probleme cu axcel difuzor atunci este bine sa mergi la un service.Dar sa verific dupa daca se aude la fel sau mai tare.Insa inainte verifica volumul, scoate telefonul din carcasa daca este bagat in una si vezi cum e.Bafta

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca e in garantie schimba

| RappMusicc a răspuns:

La iPhone4, iPhone4S si iPhone5 nu sea aude un difuzor. Tot sunetul e pe cel din dreapta...
Eu am iPhone4 si mi-am dat seama de dimineata, am intrebat un coleg care a avut iPhone 4 si acum are 5 si la 5 este la fel. O colega are ca mine 4 si la ea tot doar unul. Nu te speriaa! Asa e la iPhone

| Gustere99 a răspuns:

Pai si eu am un iphone 4 si nu imi mergea un difuzor si m-am dus si l-a schimbat si m-a costat 100lei :* Succes

| Vanea_6042 a răspuns:

Un difuzor e pentru sunet, iar celalalt e pentru. inregistrare. Daca vrei muzica, i-ati casetofon