| dede_3946 a întrebat:

Hey, se poate sa am telefonul deschis in timpul unui zbor cu avionul? stiu ca telefoanele au mai multe moduri printre care si modul offline.Eu am un nokia...si ma intrebam daca imi pot tine telefonul deschis in timpul zborului(stiu ca nu ai voie), dar daca telefonul este in modul offline isi mai cauta reteaua, am nevoie de el deschis pentru a asculta muzica. Funditahappy

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Toata "smecheria" cu tinutul telefonului e ca sa folosesti liniile lor de avion, ca taxa e mult mai mare la ei, si platesti mai mult, eu zic ca poti sa-l ti, dar daca te prind ei cu el deschis nu stiu, vezi poate are "Mod zbor" sau ceva de genul, in care nu-si cauta retea, seteaza-l asa, si asa poti sa-l tii si daca te-ntreaba cineva ii zici ca e mp4hee hee

2 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

La Nokia exista un profil special numit avion din cate stiu eu (adica al meu are si nu e chiar de "ultima generatie"). Daca activezi profilul ala nu este nicio problema. happy

| Christa a răspuns:

Eu am LG, si in timpul unui zbor il pot pune pe flight mode. Incearca de la settings \ setari si vezi daca merge happy.