| Nestle a întrebat:

Hey! Ştie cineva cum pot pune un efect de crossfade la winamp? Dar nu când se termină melodia, ci când îi dau să o schimbe, pentru că nu o sa las melodia să se termine şi nu vreau ca trecerea de la o melodie la alta să fie bruscă.

Răspuns Câştigător
| Anticarul a răspuns:

Uite calea catre plugin-ul de fader:

Prefs (Ctrl+P) > Output > double-click DirectSound output > tab Fading

3 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Aimp face asta in mod implicit.

| al3xander a răspuns (pentru CinevaNou):

Da, asta voiam si eu sa recomand, este mult mai bun decat winamp cu mult mai multe optiuni. http://www.aimp.ru/index.php?do=download

| Solon a răspuns:

In optiuni winamp, alegi "fatete", aici selectezi "Winamp Modern". Se va schimba modul in care arata winampul. (Asta daca esti in varianta clasica). In stanga butoanelor egalizatorului ai buton de Crosfade si langa el reglezi cate secunde sa se intrepatrunda piesele. Succes!