| Deliiiiiia a întrebat:

Hey...stiti cumva vreo aplicatie care atunci cand mi s.a incarcat telefonul sa scoata un sunet..sau ceva de genul...telefonul meu nu face asta...iar daca uit ca l.am pus la incarcat..imi stric bateria!
Multumesc frumos... fundita!^_^

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

In mod normal, cand ajunge la 100%, incarcarea se opreste - se poate verifica asa: cat timp incarca, incarcatorul este cald, iar dupa ce incarcarea s-a terminat, incarcatorul se raceste, ceea ce demonstreaza ca nu mai da curent de incarcare. Sunt aplicatii care monitorizeaza incarcarea bateriei cum ar fi Battery Doctor (Battery Saver) Cheetah Mobile Inc., insa nu am mai folosit asemenea aplicatii banuind ca nu au mare efect.
Trebuie probate pentru a vedea care din aplicatii sunt compatibile cu un anumit model de telefon.

Ca sa tina mai mult, bateria nu trebuie nici descarcata prea mult - cand ajunge la 15% trebuie incarcata, la fel nu trebuie lasat telefonul in functiune mult timp (chiar in asteptare) cu bateria descarcata ca sa nu se descarce prea mult.

1 răspuns:
| Kampion a răspuns:

Lasal cum e
Daca tot vrei aplicatie iti recomand battery doctor