| Wyorel a întrebat:

Hey toata lumea am un router wireless si i-am facut setarile dar nu ma pot conecta cu el la net.E adevarat ca trebuie sa ai doua calculatoare pentru a te pute conecta, daca nu ce ii pot face?

Răspuns Câştigător
| tr3ig a răspuns:

Nu are nici o treaba nr de calc. suna la relatii cu clientzii la furnizorul tau de net si povesteste-le ce probleme ai si or sa te ajute ei sa il configurezi si sa iti mearga. in primul rand trebuie sa ai instalata placa wirles sa nu te faci de ras cand suni la eiwinking

| Wyorel explică (pentru tr3ig):

A pai si aia cum se instaleaza?

| tr3ig a răspuns (pentru Wyorel):

Aia se instaleaza in functie de ce laptop ai tu, cauti pe net drivere wirles. ce laptop ai tu si le descarci si le instalezi.

| Wyorel explică (pentru tr3ig):

Eu am calculator nu laptop!

| tr3ig a răspuns (pentru Wyorel):

Aaaa, pai zii mai asa, si stick dela ti-au dat pentru calculator? sau ti-au dat decat routheru si atat, trebuia sa ai si un stick, practic un receptor cum e la laptopuri placa wirles. daca nu iti merge inseamna ca ai probleme cu sticku ala suna la furnizorul de net si zii ca ai probleme si or sa te ajute cei de la relatii cu clientii.

| Wyorel explică (pentru tr3ig):

Nu mi-au dat asa ceva.

| tr3ig a răspuns (pentru Wyorel):

Atunci nu poti sa faci nomic fara asa ceva, daca e poti sa te duci la magazinu de unde l-ai cumparat si sa le spui ca iti trebuie pentru calculator si daca au sa iti dea stik dela compatibil cu routherul tau sau sa il schimbe sa iti dea unu care sa mearga la calculator. poate nu ai fost explicit cand ai cerut routheru.

| Wyorel explică (pentru tr3ig):

Doar l-am cumparat si atat.Nu m-au intrebat nimic.

| tr3ig a răspuns (pentru Wyorel):

Daca sunt intelegatori si aparatul nu are nici o defectiune poate reusesti sa ti-l schimbe, fugi si incearca.

11 răspunsuri:
| Mozurov a răspuns:

Nu trebuie sa ai doua calculatoare.Probabil ai omis vreo etapa la setari.Imi poti spune modelul routerului si exact ce setari ai facut?

| Wyorel explică (pentru Mozurov):

Tenda

| Wyorel explică (pentru Mozurov):

Routerul este tenda si am facut toate setarile necesare!