| PisiGirlForYou a întrebat:

Hey,TPU! aAm o mare problema:de dimineata am vrut sa-mi pun laptopul in priza si nu intra, asa ca am bruscat-o un pic.Deci cand am facut asta au sarit scantei si era un miros ciudat.Dupa nu mi-a mers curentul in tot apartamentul. Ajutor, va rog! Si daca puteti repede ca i se descarca telefonul

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Pune pe cineva sa verifice priza in care ai bagat laptopul, cu siguranta sunt contacte slabite sau arse, inlocuieste sigurantele de la tablou. Dupa de ai curent la priza poti incerca sa bagi laptopul, exista posibilitatea ca si alimentatorul de la el sa fie ars, sper sa nu fie asa, sa ai noroc. Nu se recomanda sa folosesti prize defecte pentru alimentarea computerului. Cumpara una noua, ceramica, cu impamantare, schimb-o pe cea veche! Poti avea probleme mai mari in viitor, daca ai avut noroc si ai ars alimentatorul de la laptop. Priza costa 15 lei, alimentatorul pentru laptot 150 lei.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

A facut scurtcircuit in priza si s-a ars plasticul, de asemenea ti-au cazut sigurantele. Uita-te la cutia cu sigurante.

| shannygelu a răspuns:

Cred ca ai ars si laptopul ce ai bagat tu in priza nu incarcatorul? ai bagat cablu din priza direct in laptop?