| GreenVegas a întrebat:

Am bagat un incarcator de baterii chinez in priza si o sarit tot, so luat curentul si o facut o flama. Imi puteti spune ce so intimplat?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-a sarit siguranta.Mergi la tabloul cu sigurante si vezi care este lasata in jos.Ridic-o.Dar arunca mai intai chinezul la gunoi, cat mai departe.

| William a răspuns:

S-a ars siguranta.

| ﱞﱞﱞ a răspuns:

Sigur, in difetite tari sunt si diferite voltaje Ex: Romania 220V, Canada 120V(mai mult sau mai putin). Daca Voltajul incarcatorului nu a corespuns cu cel al prizei a luat foc, din cauza diferentei. Aici intervine un adaptor, care impiedica asta.

| MeddyMaddy a răspuns:

S-a produs un scurt circuit.

| EuBeauApa a răspuns:

"chinez"...mhm =)

| Gabriel_Matia's_1996 a răspuns:

Sa produs un scurt electric, si astfel a sarit siguranta generala a casei, de aia s-a oprit tot.

| Elvis_Emilian_Moldovan_1985 a răspuns:

O alta varianta ar fi ca poate s-a construit prost, a iesit din fabrica cu un scurt circuit ( + legat cu - ) si in momentul cand ai bagat in priza a facut scurt