| M4A1Carbine a întrebat:

TPU AJUTOR
Tata a vrut sa faca curatenie in laptop Dell i5 din cauza ca partita C era mereu plina.Bun a facut curatenie doar ca
a sters absolut toate programele din laptop inclusiv interneturile! Inca o mare problema este ca toate programele ramase jocuri etc. se deschid printr-o iconita internet explorer si la sfarsit au.exe nu se deschid.
P.S:Am intrat pe internet prin Default Programs..Va rog ajutati-ma cat mai repede sa ma pot juca iarasi ce vreau
Am incercat mii de lucruri dar nu au mers! Puteti sa imi scrieti aici sau voi intra mai tarziu putin pe laptopul lui fratemeu si vorbim acolo.Add id messenger daryus_724_2000

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti a sters interneturile?

"INTERNÉT s. n. rețea informatică mondială între computere conectate la diferite rețele locale."

vrei sa spui ca taica tu a sters internetul? (nici macar nu exista plural, ca e unul singur la fel ca soarele)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jurate ma ca ai incercat, spune mai bine ca nu stii. www.romaniadescarca.ro imposibil sa nu iti gasesti jocurile aici.

| IonutGaby a răspuns:

Ia incearca un system restore, daca nu merge(ceea ce rar se intampla)reinstaleaza jocuirle, pogramele cum u zis ceilalti useri, succes

| Jackster a răspuns:

Reinstaleaza jocurile si browserurile.
Ce-i asa de complicat?

| M4A1Carbine explică (pentru Jackster):

Wa cum pana mea sa le reinstalez cand nu m-ai am niicun program de dezarvihat nu merge nici sa instalez nimic..Se deschid cu.Ink sau.exe nu stiu ce sa fac.

| Jackster a răspuns (pentru M4A1Carbine):

Daca nu merge sa instalezi nimic, atunci a ****t tactu laptopul.

| M4A1Carbine explică (pentru Jackster):

Si ce sa fac? Sa reinstalez windows?

| Jackster a răspuns (pentru M4A1Carbine):

Da, sa formatezi tot hard-disk-u si sa reinstalezi Windows-u.

| M4A1Carbine explică (pentru Jackster):

Altcumva nu pot? doar asa?

| Jackster a răspuns (pentru M4A1Carbine):

Daca macar puteai sa instalezi aplicatii mergea sa fixezi.

Dar in cazul de fata singura solutie e reinstalarea Windowsului.

| Noitra a răspuns:

Le dezinstalezi si le pui iar. Nu mai pune jocuri in partita in care ai si windows-ul.
Ai incercat mii de lucruri dar sa dezinstalezi nu? WTF...