| Alexandrubarbarul a întrebat:

Hey TPU.
Am intampinat o problema la Windows 10 mai precis Black Screen.
Am descarcat un windows 7 si l-am pus pe un stick, dar cand sa-i dau sa buteze laptopul nu imi da sa instalez Windows7 el imi deschide windows10 sau Automatic Repair.
De ce?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

E important de spus cum ai pus Windows7 pe stick usb.
Ai folosit Rufus sau ce alt program?
Ca sa-ti booteze de pe stick, trebuie sa modifici prioritatea la bootare din Bios.
Daca nu ai cunostinte IT, apeleaza la cineva priceput.

| Alexandrubarbarul explică (pentru dannyel86):

Eh, problema rezolvata de mult happy Totuși multumesc.
Probloma de fapt era ca hard-diskul era pe duca de aceea aveam eu black screen in win 10.
Încercaserăm 15 sisteme de operare (win 7, 8, 8.1, 10)
Pe scurt chestia era ca In regiștrii valoarea setup-ului se punea pe valoarea 1 nu pe 3. Aceasta era problema black screen-ului.
Apropo cunosc si eu ceva de IT, doar ca acolo era o problema mai greu de găsit.

2 răspunsuri:
| Illuminati2016 a răspuns:

Cand faci usb-ul trebuie sa fie facut in UEFI