| EricaElena a întrebat:

Am o intrebare... As vrea sa ma apuc de LoL, dar nu as vrea sa-l pun si sa-mi bulesc laptopu'... Asa ca, intrebarea este: poate rula un laptop Lenovo cu Intel core i3 LoLu'? Dau fundita :3

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Din punct de vedere comercial și să zicem și practic, da, va rula pe orice laptop, dar real, gaming-ul pe orice laptop nu este recomandat, chiar dacă comercianții susțin contrariul(asta ca să-și vândă marfa) deoarece real hardware-ul laptop-urilor normale cu excepția laptop-urilor Apple și Dell AlienWare nu este conceput pentru asta, chiar de au ele placă grafică, rami, etc ce seamănă cu cele de desktop-uri, real nu vor face aceeași performanță, iar gaming-ul pe un hardware ne dimensionat pentru asta va duce la distrugerea prematură a acestuia. Dacă-îți permiți să-ți schimbi laptop-ul o dată la un an jumate atunci îl poți folosi în gaming. Dacă nu pentru gaming încearcă un desktop.Succes

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Desigur. Merge si pe mai putin.
app :Te-ai apucat? Care este numele tau? happy

| Leeuk a răspuns:

Da, LoL-ul chiar nu cere mult, cauta pe internet "League of Legends sys req" si iti da acolo. Il ruleaza fara probleme. Daca ai putea sa-mi spui si placa video.

| EricaElena explică (pentru Leeuk):

Am asa:
Processor: Intel(R) Core(TM) i3-4030U CPU @ 1. 90GHz 1. 90GHz
Installed memory (RAM): 4.00 GB
System type: 64-bit Operating System, x64- based processor
Si jocurile pe care deja le-am instalat: Minecraft, IMVU si The Sims 4