| Byannkax3 a întrebat:

am o mica problema cu pc-ul. Nu stiu de ce dar din 5 boxe nu`mi merg decat 2. Am umblat la setari si`mi arate ca sunt activate iar boxele sunt conectate! Firma lor e: Logitech, Ce trebuie sa fac? Dau traditionala fundabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Ax3LdeV a răspuns:

Verifica daca sun conectate bine mufele dintre sateliti si subwofer, te duci pe aplicatia de la driveru de sunet si faci un test pentru sistemul ta ex 2.1, 5.1

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Dacă mai ai certificatul de garanție și mai sunt în garanție trebuie să mergi la firma de unde le-ai cumpărat, și să ți dea ei altele noi!
Boxele Logitech cu o boxă mare și 4 mai mici sunt de putere destul de mare și sunt și scumpe.
Eu îți scriu din București și am avut la calculatorul meu niște boxe Logitech S 120 negre de putere foarte mică și au mers din ce în ce mai prost până ce se mai auzea nimic și m-am dus cu ele la o firmă Sigmanet și mi le-a verificat vânzătorul și mi-a spus că sunt defecte.
Omul mi-a recomandat niște Boxe Philips SPA2335 /12.
Am cumpărat aceste boxe de la un magazin Domo cu 152 de lei. ( Trebuie să faci comandă pe site-ul lor și zici că vrei să le cumperi de la un magazin care vinde așa ceva, ca să ți le și probeze. )
Nu am idee de ce ți-ai cumpărat boxe așa puternice și așa scumpe, că nu știu la ce îți trebuia așa ceva.

La altă întrebare pusă de tine eu ți-am scris că am avut niște cărți în format electronic de desen și de anatomie artistică.
Credeam că le-am pierdut.
Nu le-am pierdut pe toate și le am încă în calculator pe o parte dintre ele.
Dacă ești din București ți le pot copia pe un stick al tău sau pe un stick al meu și să ți le bag de pe stick la tine în calculator.
Dacă nu ești din București este cu foarte mult mai complicat să ți le dau.
Eu am unitatea optică defectă și nu știu o firmă care să scrie pe DVD-uri contra cost.

| MMihai a răspuns:

Dacă nu mai sunt în garanție va trebui să îți cumperi altele.
Poți să ceri să ți le verifice un vânzător de la un magazin care vinde lucruri pentru calculatoare.
Nu știu dacă boxele de calculator se mai repară sau nu și dacă sunt firme care se ocupă cu așa ceva.
Bănuiesc că sunt oameni care se pricep să repare boxe, de calculator.
Dacă le utilizezi la putere maximă s-ar putea să le strici mai rău.
Mizeria asta de firmă Logitech, ar trebui să aibă și o reprezentanță în România și ai putea să vorbești cu ei.
Și lor să le ceri sfaturi legate de porcăriile produse de firma lor.
http://www.logitech.com/ro-ro/home
http://www.nodevice.com/driver/company/Logitech.html

Eu am cumpărat pentru mine boxe Philips, că nu am mai vrut să mai îmi cumpăr mizerii asiatice, sub licență Logitech, și ți-am scris ce mi-am cumpărat eu, pentru mine.

Dacă ai umblat aiurea cu boxele și s-au întrerupt fizic unele fire / ( cabluri) electrice este normal să nu îți mai funcționeze corect ansamblul.