| ticoair a întrebat:

Am o problema:
Am o combina frigorifica GRAM si am probleme cu congelatorul. Congelatorul este setat pe -16 grade dar mie imi arata ca sunt intre -2 si plus 3 grade! Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Il mai dezgheti din cand in cand? Dar fara sa il fortezi(apa calda sau altele). Dezgheata-l(opreste-l si lasa o cutie in el sa se adune apa)si va arata altfel.In caz ca nu are vreo defectiune.

| ticoair explică (pentru darrio2007):

Il dezghet. Ultima data cand l-am dezghetat a fost saptamana trecuta. Dar problema asta o am de aproape 2 luni. Dar l-am dezghetat dar tot asa face si nu mai stiu ce sa fac. L-am lasat la dezghetat de dimineata pana pe la 2 noaptea si tot asa imi face! Alteceva ce pot face?

| darrio2007 a răspuns (pentru ticoair):

Se inchide bine usa? Daca da inseamna ca va trebui sa apelezi la un centru de reparatii. Ceva se intampla.Probabil lipsa freon in instalatie.

| relian a răspuns:

Cum ai setat la -16 grade? Combina are termostat electronic cu afisaj? Sau doar mecanic? Si unde iti arata tie cas doar -2 si +3 grade? Poate cu ce masori tu nu este bun.Deci da detalii.Inauntru in congelator este rece, cum simti daca bagi mina?