| s1ge123 a întrebat:

Am o problema: Ce optiuni trebuie sa fac ca sa imi ruleze jocurile cu rezolutie mare fara lag? Ca cu rezolutie mica nu am grafica buna

Procesor: Pentium(R) Dual-Core CPU. E5300 @ 2.60 GHz 2.59 GHZ
Memorie instalata (RAM): 3.00 GO
Tip sistem: Sistem de operare pe 32 de biti
Placa video: Nvidia GeForce 8400 GS

P.S. Fara sa imi schimb windowsul (am windows 7)

Răspuns Câştigător
| 111111111111111111111111111111111211111111111111 a răspuns:

Sall ai putea sa setezi totul pe low profile si sa-i dai cat mai mica rezolutia
cu placa video aia nu ai prea ce sa faci ee slaba
e ca si cum ai vrea sa mearga dacia 1310 cu 160 k/h

| s1ge123 explică (pentru 111111111111111111111111111111111211111111111111):

Mnda laughing, mersi frate, trebuie sa imi schimb placa video, acum trebuie sa imi strang bani si pentru asta. FUNDA

18 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Schimba placa aia video care o mare panarama. Cumpara ceva precum http://bit.ly/1cNgAuG si o sa rezolvi problema.

| s1ge123 explică (pentru sltlp):

Daca as putea alege doua raspunsuri castigatoare, ai fi si tu castigator. happy big grin

| s1ge123 explică (pentru sltlp):

Dar care ar fi buna? dar mai ieftina putin, sa nu treaca de 300 lei laughing, mersi

| sltlp a răspuns (pentru s1ge123):

Gt 630 e cea mai buna sub 300 lei.
Daca ai avea 350 lei, ai putea sa ieiun 7750, care este cu destul peste gt 630... http://bit.ly/1eEJFds

| s1ge123 explică (pentru sltlp):

Mersi frate, esti bun, sa imi mai raspunzi la intrebari TPU. big grin

| s1ge123 explică (pentru sltlp):

Frate, cu placa asta imi merge si Tomb Raider 2013?

| sltlp a răspuns (pentru s1ge123):

Gt 630: Placa aia, cum ziceam, nu e pentru jocuri. Drept urmare, daca iei cerintele minime la tomb rayder 2013, gt630 e usor peste minim, insa cu muuuult sub ce se cere la recomandat. De altfel, 7750 este de ±2 ori mai perf. decat gt630, ceea ce o claseaza undeva usor peste mijloc din setarile medii.http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=1355&game=Tomb%20Raider

| s1ge123 explică (pentru sltlp):

Mie imi trebuie ceva bun pentru jocuri, ca nu vreau sa mai aiba lag jocurile, si vreau sa aiba grafica buna, intelegi? si daca e ceva ieftin.

| sltlp a răspuns (pentru s1ge123):

Pai da, asta ziceam, ca in banutii tai cea mai optima alegere e 7750.

| s1ge123 explică (pentru sltlp):

Ce zici daca imi iau aceasta placa, grafica e ceva de genul? :)) https://www.youtube.com/watch?v=DDitUqXzLSE uitate intre minutele 4:45 si 5:00, eu acolo am ajuns si grafica merge naspa acolo la vegetatie. ce zici este ca aici? :))

| sltlp a răspuns (pentru s1ge123):

Placa o sa fie acceptabila. Totusi nu-i o placa de 1000 lei, si nici proceosul nu e un i3/i5 pana la urma...
http://www.youtube.com/results?search_query=radeon+7750+tomb+rayder&sm=3
O sa mearga ceva mai greu deoarece in banii tai nu incape varianta cu gddr5 folosita de aia, si deoarece ai si cpu mai slabut. Insa e posibils a ai avantaj daca scazi rezolutia, ca majoritatea ruleaza pe 1080p, si presupun ca nu ai sa te joci pe 1080p...

| Memo97 a răspuns:

Placa video iti accepta directx11?

| s1ge123 explică (pentru Memo97):

Hmm. nu stiu asta!

| Sebastian98qw9 a răspuns:

Ai putea sa pui rezolutia 1280x720 si tot pe low si sa vezi cum merge si daca merge bine maresti setarile cum vrei tu ca sa mearga bine

| s1ge123 explică (pentru Sebastian98qw9):

Mersi mult, o sa incerc dar nu cred ca va merge, eu vreau mai mult sa am grafica buna, intelegi?

| s1ge123 explică (pentru Sebastian98qw9):

Imi pare rau, dar nu merge, am lag. Daca mai ai vreo idee poti sa mi-o spui.

| RigBYSuperCSM a răspuns:

Schimba-ti Placa video.