| IerurașDeCiocolataAlba a întrebat:

Am o problema cu Placa Video: Am o placa video de 512 mb și nu este folosita in Totalitate, Adica este folosita doar o parte din ea. M-am uitat pe net si am vazut ca e ceva o setare din BIOS cum ca iti poti alege cata memorie video sa foloseasca placa video, Dar eu imi pot selecta maxim doar 256 mb, si nu pot selecta 512 mb din memoria placii video adica maxim. Dau Fundita!

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Numele complet al placii? De preferat luat din GPU-Z, Piriform Speccy sau HWinfo.
Versiune de Windows?
Cat iti arata in DxDiag?
Cata memorie iti arata ca are placa in HWinfo (GPU-Z, Speccy)? (scoate varianta HWinfo Portable pe 32 biti (portable ca sa nu fie nevoie de instalare, intri direct in program) daca nu ai procesor pe 64 biti)

| Anghel_Seby_2000 a răspuns:

Eu mai stiu asa ca 256 mb arata fara driver de la placa video si cand il instalezi 512mb, instaleaza programu de la placa video si vezi ce mai zice!