| IerurașDeCiocolataAlba a întrebat:

Am o problema cu Placa Video: Am o placa video de 512 mb și nu este folosita in Totalitate, Adica este folosita doar o parte din ea. M-am uitat pe net si am vazut ca e ceva o setare din BIOS cum ca iti poti alege cata memorie video sa foloseasca placa video, Dar eu imi pot selecta maxim doar 256 mb, si nu pot selecta 512 mb din memoria placii video adica maxim.

2 răspunsuri:
| randomgui a răspuns:

Da, deoarece tu NU AI placa video, tu ai APU, adica placa grafica integrata in procesor, si ori ai prea putina memorie ram pentru a selecta 512mb ori e procesorul tau prea slab, deci ar cam trebuii sa iti cumperi un calculator nou, NU LAPTOP pentru. ca nu e ok sa stai cu ala in 2018

| IerurașDeCiocolataAlba explică (pentru randomgui):

Nu pot zice ca am un pc racheta dar nici unul slab Componente: 4 gb ram 512mb placa video procesor 2.5 ghz windows 7 ultimate