| DoarEu291 a întrebat:

Am o problema! sad Pe tableta imi tot apar erori gen "Lansator s-a oprit." sau "Aplicatia... nu raspunde." Am incercat sa o resetez la setariile..Sa instalez alt lansator? Daca da, ce lansator? In legatura cu aplicatiile ce fac? Ofer funda+vot!winking :*

Răspuns Câştigător
| LenoreVoldaren a răspuns:

Păi în cazul acesta, presupun că ai o tabletă mai slăbuță. Probabil că nu are memorie RAM suficientă sau nu are grafică bună și suficientă pentru unele aplicații, ori procesorul este slab sau vechi, pot fi mai multe cauze chiar insesizabile, dar acestea sunt primele la care m-am gândit. Nu cred că poți să faci ceva cu ea, decât să-ți iei una mai bună.
Cu alt lansator, păi poți să-ți descarci de pe magazin play ''Go Launcher EX'' este cel mai bun. După el mai sunt și altele în listă, dar nu la fel de bune.

| DoarEu291 explică (pentru LenoreVoldaren):

Da,aici ai dreptate! A fost prima tableta si nu a fost o alegere prea reusita! Am instalat "Nova launcher" si nu mi-a mai iesit din aplicatii! Nu mi-a mai aparut nici acea eroare prea des. big grin big grin Voi incerca si launcher-ul propus de tine! :*

7 răspunsuri:
| Mâncărici a răspuns:

Ce model de tableta ai?

| DoarEu291 explică (pentru Mâncărici):

E-boda impresspeed e352. happy

| Mâncărici a răspuns:

Da...Firmele astea romanesti, care iau tablete de la chinezi, prea mult spus tablete ar trebui desfintate. O rezolvare la problema ta ar fi sa "flashuiesti" tableta'sa cauti pentru ia un alt room (sofrt). Tabletele astea gen Allview, serioux, evolio etc... Iti fac probleme dupa 2-3 luni de utilizare sau chiar din prima. Eu as arunca tableta si as strange bani pentru un samsun sau Asus(500-600 lei) si stiu ca nu-mi vaface probleme.

| DoarEu291 explică (pentru Mâncărici):

Am rezolvat!winking Launcherul era de vina...Intradevar,nu a fost o alegere prea reusita! Acum merge perfect!winking

| Balog_Lucretia_1967 a răspuns:

La video pe faceboc nu am ton imi arata ca se deruleaza dar pot sa astept pana miine ca tot numerge

| Marian_George_1962 a răspuns:

Si eu am avut acceasi problema.Cred ca nu suporta grafica din calculator, si cred care este solutia.Fa pasii urmatori:

1.Settings >> Backup and reset >> Factory data reset si atingi Reset tablet si gata!