| Ard_Andy_1998 a întrebat:

am o problema. URGENTA cu un router
Am luat un router Wirless Asus RT-N10E si am vrut sa il conectez.
am un Pc la care aveam un cablu simplu de la rds.
am conectat acel cablu la router ala din pachet unu la pc si unu la router la lan 1 si ala pentru priza la locul lui.
can sa il instalez imi dadea eroarea asta numerica 732796263 si nu-s ce cu violation.
Va rog ajutor

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Solutie: reseteaza router-ul;
intrea pe adresa de sub router(192.168.1.1 sau poate sa difere), si configureaza de acolo pppoe.

| Ard_Andy_1998 explică (pentru sltlp):

Da unde sa pun adresa sau cum?

| sltlp a răspuns (pentru Ard_Andy_1998):

Adresa respectiva e scrisa de obicei sub router. Si scrii adresa aia inbrt-un browser;

| Brotacelu a răspuns:

>alimentezi routerul
>bagi netu in intrarea in wan
>pach-u bagi un capat in port 1 din router si celalalt in pc/laptop
>deschizi browser [modzila / chorme] si scrii sus in bara 192.168.1.1
apoi se deschide pagina de config router
>mergi in stanga la -advance setings- WAN, alegi pppoe
apoi bagi userul si parola de rds

nu uita sa mergi la security pentru parolarea routerului

| Ard_Andy_1998 explică (pentru Brotacelu):

Asa am facut dar cand sa intru in browser imi apara unable to cannect to internet si am scris adresa si nimic.
am folosit chrome sincer nu-s ce sa mai fac.

| Ard_Andy_1998 explică (pentru Brotacelu):

Si am primit in pachet si un cd cu driverul cred da plz help

| Ard_Andy_1998 explică (pentru Brotacelu):

Am mai incercat odata si acum cand sa instalez softerul imi da tot cv c violation da eroarea asta :72D59263 si nu pot sa intru pe net nu am modem pe cablu si nu imi palpaie cu verde cablu in router ca in pc HELP

| sltlp a răspuns (pentru Ard_Andy_1998):

Ti-as cere in id de messenger sa te ajut sa configurezi ca nu e mare branza, dar mi-e urat ca dureaza mult sa explic laughing