| Alexandru122323 a întrebat:

Am un router Asus rt-n10e si mi-am blocat din greseala accesul la wi-fi ( nu pot sa ma mai conectez la el ) stie cineva cum pot sa-mi reiau accesul la wi-fi?

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cum l-ai blocat si ce sistem de operare ai? Ai incercat Sistem Restore?

| sltlp a răspuns:

Daca e blocat din laptop, reconfigurare. Daca e blocat din router, resetezi router-ul si il reconfigurezi.

| Alexandru122323 explică (pentru sltlp):

Ok, multumesc. da mai am o intrebare, cum il reconfigurez?

| sltlp a răspuns (pentru Alexandru122323):

Pai fie accesezi de la un pc care nu are accesul blocat(192.168.x.y) si reconfigurezi, fie il resetezi de la butonul de reset din spatele routerului.
Sau e cazul din laptop? Daca e din laptop, ce os ai?

| Alexandru122323 explică (pentru sltlp):

Pai nu pot sa intru pe 192.168.x.x..., eram pe site (192.168.x.x ) cand l-am blocat...

| sltlp a răspuns (pentru Alexandru122323):

Atunci resetare din butonul de reset.