| Panteraa a întrebat:

Am reinstalat astazi windows-ul si am pus windows 8. Problema este ca nu merge sunetul. De ce oare? Imi arata ca e la maxim peste tot, dar nu inteleg de ce nu merge. Imi aduc aminte ca de fiecare data cand reinstalam windows-ul pateam asa insa nu imi aduc aminte si cum remediam problema.

7 răspunsuri:
| motan444 a răspuns:

Sa vad funda ok o sa iti dau un program care iti cauta singur driverele de la sunet si de la restul tie iti lispseste driverul sau nu e compatibil cel care il ai uite aici cum se lucreaza cu el multa bafta http://www.youtube.com/watch?v=Y-40gk3Ecgg

| bogdan_4008 a răspuns:

Pai incearca sa downloadezi sunetul

| Panteraa explică (pentru bogdan_4008):

De unde?

| bogdan_4008 a răspuns (pentru Panteraa):

De pe net

| Dyanna13 a răspuns (pentru Panteraa):

Poate nu ai niciun driver de sunet. scrie modelul pc-ului tau pe google si adauga " sound drivers", sau scrie "Realtek HD audio manager ".
Daca scrii realtek... e mai bine, si mai usor. Descarci apoi faci niste setari. Caut un link si iti dau. O sa apara o iconita (cauta pe la ceas pe acolo ), ca si cea a sunetului, dar rosu deschis. dai click dreapta pe ea, si o sa arate niste setari acolo, bagi o melodie si iti setezi cum iti place sa se auda. La inceput la melodii se va auzi negativul tare si versurile incet de tot, de aia trebuie sa setezi. Eu sper ca ti-am fost de ajutor, revin cu link-ul de la Realtek happy. Fundita? happy

| Dyanna13 a răspuns:

Http://realtek-hd-audio-drivers-xp.en.softonic.com/download. un driver de sunet, asteapta un reply la intrebarea ta "De unde? " unde ti-am scris mai multe, e in asteptare (asteapta sa se confirme rasp), pana atunci bafta la descarcat si instalat :)

| Dyanna13 a răspuns:

Ai reusit cu driverul si instructiunile care ti le-am dat?